Home - Verslag en uitslagen van het WinterkampioenschapPrinten 

Samen meet 27 andere deelnemers troffen we prachtige zeilomstandigheden aan bij zo’n 15’C waarbij zelf de zon zich ’s ochtends nog liet zien. Ieder die zijn inschrijving heeft laten varen vanwege doemscenario’s van bevroren ledematen en ijspegels aan de giek, had het dus bij het verkeerde eind.

Een gesmeerde organisatie leidde het veld van onstuimige zeilers soepeltjes door de vier wedstrijden op de moderne ‘op-en-neer’ baan. Geen flauwekul: Eén grote valse start en direct een zwarte vlag, dus geen grapjes uithalen svp! Voor sommigen had de spreader wel wat breder mogen liggen maar voor de strijd maakte dat volgens mij niet veel uit.
Hindernis voor een goed wedstrijdverslag is wel dat ik voornamelijk achter in het veld voer. Zodoende heb ik geen beeld van de verwikkelingen in de voorhoede. De drukte aan de bar nadien doet vermoeden dat daar zich wel het nodige heeft afgespeeld. Zelf heb ik het één keer gewaagd om midden in het strijdgewoel bij de bovenboei aan te komen maar dat kwam me direct op een ‘rondje’ te staan. Dat moet ik de volgende keer dus anders doen.
Op het water was het “oog om oog, tand om tand” maar bij het binnenlopen besef je weer waarom je solo bent gaan varen. Want ook uit het water halen doe je nooit alleen.
Het Winter Kampioenschap heeft wel een bijzondere dynamiek in verhouding tot de andere wedstrijden omdat echt iedereen aan de gemeenschappelijke maaltijd deelnam. Als het niet was vanwege het geweldige traditionele captains dinner, dan wel vanwege het toetje van de avond : Het reisverhaal van Leo die de “clipper round the world” heeft gevaren. De voorbereiding, de ontberingen, de captain, de cultuurverschillen, de stop-overs, de eerste verjaardag van je dochter,…. Leo heeft overal een boeiend verhaal over. Dit en de prachtige foto’s en films maakten dit WinterKampioenschap tot een onvergetelijk evenement.
Oh ja, de wedstrijd is ook nog gewonnen . Armand, gefeliciteerd. Well done.

Floris

NrNaamZeilnrPunten1234
1Armand de la Rie54542141
2Tjebbe Swart60751272
3Hans Duetz5981114614
4Gilles de Combe5441484216
5Arnold Jippes5801592633
6Pieter Jelle Jongejans5531631285
7Andries de Muijnck56520531512
8Marleen Gaillard6002077610
9Arnd Wolvetang62321215106
10Saskia Arnold619254101211
11Jaap Borra60727189513
12Huub de Haas55829132397
13Claar van der Does587316111417
14Leo Meijaard572351913139
15Sijbrand Jongejans5413810820DNF
16Norbert Zonneveld594422014258
17Johan Geenen74411161721
18Mark Wildenberg56564517151614
19Thedor Pauw5334816172715
20Klaas de Vries6064812191818
21Eddy Boon5354922181120
22Bert Vastenburg5425315201919
23Bart van Aggele5346725242122
24Ton Vos5866724212323
25Marcel Borsboom4066923222424
26Marc Fluttert5707226252225
27Floris Eijsink5127927272626
28Cees Leenheer47384282828DNS

terug