Donderdag werd de eerste solo al bij de ARZV in Akersloot gezet voor het NK Sprint 2026.
Het weerbericht voorspelde zomerse omstandigheden. Zodoende fietste ik zaterdag vol goede moed met tegenwind naar de haven. Het plein voor de Roef stond reeds vol auto’s met een solo er achter. Dat gaf een warm thuis komst gevoel.
Helaas was de wind gaan liggen voordat ik mijn fiets kon stallen. De zaterdag kenmerkte zich met koffie, wachten en onderlinge gezellige gesprekken.
Met toestemming van alle deelnemers werd de laatste starttijd voor zondag verlaat van 15:00 naar 16:00 uur. Mede ingegeven dat er voor een geldig kampioenschap minimaal 8 wedstrijden gevaren dienen te worden.
In de namiddag werden de wedstrijden voor zaterdag afgeblazen en kon met de borrel en eten begonnen worden.
Zondag ochtend stond er een klein lopend windje uit het oosten. Dus gauw het water op.
De goden gunde ons nog geen wedstrijd en doofde de wind al voor de start.
Wachtend op het water konden de laatkomers aansluiten.
Even voor enen begon de wind stabiel uit het zuid-westen te blazen en werd het prachtig zeilweer. Windje 2 tot 3/4 oplopend. Er werd direct begonnen met het wedstrijdschema.
Er was een wedstrijdbaantje ingelegd van 10-15 min en een 3 minuten start procedure, lekker sprinten dus. Deelnemers waren in 4 groepen verdeeld met steeds 2 starts. Op deze wijze lukte het een negende pot om 3 minuten voor vieren te starten.
Tijdens de races werd voor elke plek hard gestreden en bij sommige situaties liepen de emoties op en klonken er luidere stemmen, protesten zijn er echter niet ingediend.
Menno Huisman won het NK Sprint met Jelmer Kuipers 2e op gelijk aantal punten, gelijk aantal eerste plekken, gelijk aantal tweede plekken …
Roelof Kuipers mocht het brons ophangen.
Het lange vele wachten op wind werd toch beloont met 9 mooie sprintjes. Zie hier voor de uitslag.

