Algemene Ledenvergadering NSO

Datum

07-02-2026

Aantal deelnemers

14 deelnemers

De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Nederlandse Soloklasse Organisatie vindt plaats op zaterdag 7 februari in Loosdrecht bij De Vrijbuiter. Inloop vanaf 13:00u, start vergadering om 13:30u en een borrel na afloop. Komt allen!   De agenda en stukken zijn te vinden op https://soloklasse.nl/evenement/stukken-voor-de-algemene-ledenvergadering-nso-op-7-feb-2026 Deze pagina is uitsluitend toegankelijk voor op de website ingelogde leden van de Nederlandse Soloklasse.  

Zaterdag 7 februari hadden we een goed bezochte ledenvergadering op de Vrijbuiter. Voor diegenen die er niet waren en om nog even na te genieten doe ik verslag van de uitreiking van de jaarprijzen 2025. Maar eerst: Arnold Jippes nam eind vorig seizoen afscheid van het Solo zeilen en onder groot applaus heeft de vergadering Arnold benoemd tot lid van verdienste.

Dan een fantastische line-up van prijswinnaars:

Beste regio: Sneek


Beste boven 60 jaar: Bas de Regt voor de 2e keer


Op plek 3: Menno Huisman, waar hij verschijnt staat hij op het podium


Op 2: Michiel de Boer met een heel sterk seizoen


Winnaar: Jelmer Kuipers! het hele seizoen constant met meerdere eerste plaatsen.


Jaap Atema prijs voor beste runner up of nieuwkomer: Annemieke Beemster, wat een sterke entree!

En dan de belangrijkste prijs voor meest enthousiaste en trouwe zeiler: Karel de Boer! Hiervoor twee keer gewonnen door Vincent Speelman, bijna niet te verslaan.

De volledige uitslag van de jaarprijs is te vinden op de uitslagen pagina. Inmiddels zijn ook de eerdere jaarprijzen daar weer terug te vinden.

Naast deze prijzen hebben er in de ALV ook een aantal bestuurswisselingen plaatsgevonden:

  • Gilles de Combe is afgetreden als wedstrijdcommissaris. Namens alle zeilers, bedankt voor je inzet voor een groot aantal mooie evenementen in de afgelopen jaren Gilles!
  • Menno Huisman en Michiel de Boer zijn de vergadering als duo wedstrijdcommissaris benoemd. Bedankt dat jullie dit ‘corvee’ samen willen doen. Op naar nog veel meer mooie kampioenschappen!
  • Ted Bakker is afgetreden als commissaris voor PR en Communicatie. Bedankt voor al het werk dat je voor de Soloklasse hebt gedaan Ted! Er is een aantal leden die zich hebben gemeld om taken op het gebied van de websitebeheer in te vullen (waarvoor dank!) maar de vacature staat nog open, zie https://soloklasse.nl/vacature-bestuurslid-pr-communicatie/. Ben jij creatief, sociaal én gek op de solo en onze soloklasse? Dan ligt hier een superleuke bestuursfunctie op je te wachten!
  • Paul de Geus heeft aangegeven nog 1 jaar door te willen gaan als onze voorzitter, maar dat betekent dus dat er begin 2027 een vacature ontstaat voor een nieuwe voorzitter van de Soloklasse. Ben jij de nieuwe voorzitter van de Soloklasse? Denk alvast na of dit iets voor je is en als je nog vragen hebt vraag, bel of mail Paul of een van de andere bestuursleden.

Het volledige verslag van de ALV volgt later. Klik hier voor de stukken die besproken zijn waaronder de begroting en de presentatie over het onderzoek naar nieuwe instappers in de Soloklasse.

En als je een training wilt organiseren in jouw regio (doen!) neem dan contact op met het bestuur i.v.m. een bijdrage aan de kosten vanuit de klasse en om het als evenement op de kalender te plaatsen.