Hall of Fame

In de 60 jaar dat de Soloklasse inmiddels bestaat zijn er een enorm aantal wedstrijden verzeild en is er een rijke traditie aan wisselprijzen opgebouwd. Om de winnaars van die prijzen te eren staat er op deze pagina een overzicht van een groot aantal van die prijzen met de namen van de diverse winnaars. Echter, niet alleen om te eren, ook om te inspireren: wil je jouw naam ook in de analen bijgeschreven hebben, doe dan mee en win die prijzen. Meedoen is de enige harde voorwaarde om te winnen.
Hoewel de lijst lang is pretendeert hij zeker niet compleet te zijn. Er zijn enkele hiaten in de lijsten van winnaars, er missen wat foto’s en wellicht zijn er nog meer wisselprijzen in het land (of aan de andere kant van het kanaal). Heb je aanvullingen of anekdotes, stuur dan een mailtje naar de webmaster.

World Championship Trophy

Voorloper Nations Cup

1971 A. Stone 1370 Winsom
1972 G.S. Rockett 1769 Mariner
1973 R. v. Vianen 422 Le Baron Rouge
1974 Fred Imhoff H373
1975 G.N. Tapper 2096
1976 G.N. Tapper 2891
1977 R. van Ooyen 478 Atalanta
1978 C.J. Schouten 491 Ruckduck
1979 K. v. Grieken 416 Sprinter
1980 C.J. Schouten 491 Ruckduck
1981 R. van Ooyen 478 Atalanta
1982 R. van Ooyen 478 Atalanta
1983 G.J. Carveth 3286 Bungler
1984 G.J. Carveth 3286 Bungler
1985 K.C. Falcon 3315 Pogs
1986 K.C. Falcon 3315 Pogs
1987 K.C. Falcon 3315 Pogs

1988 H. Arends 500 Tacktics
1989 G. Carveth 3252
1990 M. Tigchelaar 519/492
1991 G. Carveth 3776 Bungle
1992 G. Carveth 3817 Monolog
1993 G. Carveth 3776 Bungle
1994 J.D. Hunt 3907
1995 A. Bond 3943
1996 J. Lea 4072
1997 G. Carveth 4127
1998 G. Carveth 4196
1999 J. Hunt 4218
2000 J. Hunt 4278
2001 J. Hunt 4336
2002 Tony Lock 4384
in 2003 vervangen door Nations Cup

Nations Cup

2003 Ian Houston 4323
2004 Ian Houston 4323
2005 Jamie Lea 4538
2006 Alister Morley 4587
2007 Andy Davis 4767
2008 David McGregor 4832
2009 Charley Cumbley
2010 Paul Ellis 5024

2011 Matt Howard 5211
2012 Michael Sims 5302
2013 Charlie Cumbley 5387
2014 Andy Couch 5418
2015
2016 Andy Davis 5597
2017 Andy Davis
2018 Charlie Cumbley

Jaarprijs Soloklasse 1964 – 2004

Voorloper jaarprijs 2005

1964 F.H.A. Beck
1965 F.H.A. Beck
1966 I. Damste
1967 R. Bakker
1968 C. Nater
1969 M. Behrend
1970 M. Behrend
1971 D. Coster
1972 D. Coster
1973 D. Coster
1974 Peter Baars
1975 Hans Houben
1976 Rob van Ooyen
1977 V. v. Holst
1978 C. v. Grieken
1979 P. v. Buren
1980 Peter Bos

1981 C. v. Grieken
1982 C. v. Grieken
1983 P.J. Bournas
1984 H. Arends
1985 H. Arends
1986 M. Tigchelaar
1987 H. Arends
1988 K. Rekelhof
1989 H. Arends 500
1990 H. Arends 500
1991 Johan Geenen 7
1992 Henk Gorter 507
1993 Henk Gorter 507
1994 Johan Geenen 7
1995 Kees Bot 513
1996 Kees Bot 513

1997 Tjebbe Swart 527
1998 Tjebbe Swart 527
1999 Tjebbe Swart 534
2000 Tjebbe Swart 537
2001 Johan Geenen 527
2002 Sijbrand Jongejans 541
2003 Tjebbe Swart 537
2004 Tjebbe Swart 545

Jaarprijs Soloklasse 2005

In 2006 ge├»ntroduceerd ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van het ontwerp van de Solo en ter vervanging van de ‘lelijke’ oude jaarprijs.

2005 Jacques Metaal 523
2006 Tjebbe Swart 545
2007 Jacques Metaal 550
2008 Jacques Metaal 550
2009 Jacques Metaal 550
2010 Marleen Gaillard 570
2011 Claar van der Does 587

2012 Norbert Zonneveld 573
2013 Gilles de Combe 544
2014 Peerke Kortekaas 603
2015 Anton Kok 611
2016 Peerke Kortekaas
2017 Peerke Kortekaas
2018 Roel den Herder

Zilveren Solo

Winnaar van het ONK

1989 Peter Bos 492
1990 M. Tigchelaar 519
1991 Henk Gorter 507
1992 Geoff Carveth
1993 Henk Gorter 507
1994 Jim Hunt
1995 Hans Arends 500
1996 Jamie Lea
1997 Johan Geenen 7
1998 Geoff Carveth
1999 Jan Pieter Braam 512
2000 Jim Hunt 4278
2001 Ruud Houtman 515
2002 Ruud Houtman 515
2003 Tjebbe Swart 537

2004 Andy Davis 4506
2005 Gerard Post 533
2006 Robbie Wilson 4670
2007 Andy Davis 4767
2008 Peerke Kortekaas 546
2009 Peerke Kortekaas 560
2010 David Sword 5103
2011 Andy Davis 5198
2012 Tjebbe Swart 545
2013 Andy Tunnicliffe 5340
2014 David Sword 5486
2015 Pete Mitchell 5
2016 Peerke Kortekaas 613
2017 Mark Lee
2018 Pim van Vugt

NSC Visitors Trophy

Beste buitenlander tijdens ONK

1970 G. Gilson
1971 R. Lovett
1972 G. Rockett
1973 D.W. Butler
1974 G. Rockett
1975 R. Gates
1976 G. Tapper
1977 D. Gates
1978 J. Payne
1979 R. J. gates
1980 D. gates
1981 M. Payne
1982 G.J. Carveth
1983 -?
1984 G.J. Carveth
1985 I. Houston
1986 K.C. Falcon

1987 I. Houston
1988 K.C. Falcon
1989 –
1990 K.C. Falcon
1991 –
1992 G. Carveth
1993 -?
1994 J. Hunt
1995 ?
1996 ?
1997 ?
1998 ?
1999 J. Hunt
2000 J. Hunt
2001 –
2002 –
2003 Andy Davis 4437

2004 Andy Davis 4506
2005 Andy Davis 4590
2006 Robbie Wilson 4670
2007 Andy Davis 4767
2008 Andy Davis 4857
2009 Daniel Goodman 4735
2010 David Sword 5103
2011 Andy Davis 5198
2012 Hendrik Battiau 536
2013 Andy Tunnicliffe 5340
2014 David Sword 5486
2015 Pete Mitchell 5
2016 Nigel Davies 5642
2017 Mark Lee
2018 Peter Mitchell

Jubileumkalender 50 jaar Solo design 1956 – 2006

Beste Nederlander tijdens het ONK (sinds 2007)

2007 Jacques Metaal 550
2008 Peerke Kortekaas 546
2009 Peerke Kortekaas 560
2010 Marleen Gaillard 570
2011 Mike Kamminga 569
2012 Tjebbe Swart 545

Ladies Cup

Beste vrouw tijdens het ONK

2004 Elaine Turner 4522
2005 Vanda Young 4283
2006 Elaine Turner 4522
2007 Elaine Turner 4522
2008 Elaine Turner 4522
2009 Vanda Jowett 4620
2010 Marleen Gaillard 570

2011 Claar van der Does 587
2012 Marleen Gaillard 570
2013 Claar van der Does 587
2014 Claar van der Does 587
2015 Claar van der Does 587
2016 Claar van Does 587
2017 Marleen Gaillard 570
2018 Claar van der Does

Westaway Sails Trophy

Beste houten solo op het ONK

1978 C.J. Schouten
1979 V. van Holst
1980 C.J. Schouten
1981 R.J. Homburger
1982 R. van Ooyen
1983 P. Jansen
1984 G.J. Carveth
1985 H. Arends
1986 I. Barker
1987 H. Arends
1988 I. Barker
1989 K. Rekelhof
1990 M. Tigchelaar
1991 Tjebbe Swart
1992 G. Carveth
1993 Henk Gorter
1994 James Hunt

1995 Tjebbe Swart
1996 J. Lea
1997 –
1998 Geoff Carveth
1999 J. Hunt
2000 J. Hunt 4278
2001 ?
2002 ?
2003 Tjebbe Swart 537
2004 Sijbrand Jongejans 541
2005 Chris Brown 4600
2006 Niet uitgereikt
2007 Armand de la Rie 537
2008 Armand de la Rie 537
2009 Armand de la Rie 537
2010 Johan Geenen 547
2011 Armand de la Rie 537

2013
2014 Johan Genen 7
2015 Peerke Kortekaas 603
2016 Sijbrand Jongejans 541
2017 Eddy Boon
2018 Sijbrand Jongejans

Solo Freak

Beste nieuwkomer tijdens het ONK (1e jaar)

1968 D.L. Seret
1969 M. Behrend
1970 M. Behrend
1971 B.A.M. Coster
1972 B.A.M. Coster
1973 R. van Vianen
1974 J.W. Wolters
1975 R. van Helvert
1976 R. van Helvert
1977 Victor v. Holst
1978 Cees van Grieken
1979 Cor Jan Schouten
1980 Peter Bos
1981 Cor Jan Schouten
1982 Cor Jan Schouten
1983 C. van Grieken
1984 P. Bournas

1985 M. Tigchelaar
1986 H. Arends
1987 H. Arends
1988 H. Arends
1989 –
1990 –
1991 –
1992 –
1993 –
1994 –
1995 –
1996 –
1997 –
1998 Cristian Raa
1999 –
2000 –
2001 –

2002 –
2003-
2004 Armand de la Rie 511
2005 Marleen Gaillard 512
2006 Gilles de Combe 552
2007 Thedor Pauw 533
2008 Anja Koldewijn 388
2009 Peter Wanders 575
2010 Jack kamminga 580
2011 Mike Kamminga 569
2012 Reggie Feltkamp 591

Jack Holt Memorial Cup

Aangeboden door Max Blom in 2001. Wordt beurtelings uitgereikt aan kampioen Cadet en kampioen Solo

2001 Cadetklasse
2002 Ruud Houtman 515
2003 Cadet Klasse
2004 Andy Davis 4506
2005 Cadet Klasse
2006 Robbie Wilson 4670
2007 Cadet Klasse
2008 Peerke Kortekaas 546
2009 Cadet Klasse
2010 David Sword 5103
2011 Cadet Klasse
2012 Tjebbe Swart 545

Wisselprijs Teamwedstrijden

Aangeboden t.g.v. het 50-jarg jubileum WSV Hoorn

1982 WSV Hoorn
1985 Max Blom, Marcel Bosboom, Jan Jaap v Deventer
1986 Hans Arends, Max Vijzelaar, Chiel de Weers
1987 Erik van Os, Peter Bos, J.G. v Daal

2005 Floris van Dam 508, Johan Geenen 535, Rene Middelweerd 492
2006 Geen team wedstrijden
2007 Geen team wedstrijden

Platte Thijs

Winnaar Easter Regatta

(nog bij te werken)
2005 Floris van Dam 508
2006 Michiel de Bruin 546
2007 Rene van Rijn 514
2014 Claar van der Does 587
2015 Sierk Jan ter Haar
2016 Gilles de Combe
2017 Peerke Kortekaas
2018 Arnd Wolvetang
2019 Tjebbe Zwart

Jaap Atema Prijs

Hoogst genoteerde nieuwe zeiler in het Jaarklassement

2015 Roel den Herder
2016 Roel den Heder
2017 Ted Bakker
2018 Saskia Arnold